Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

1) Eğitimler Nasıl Yapılır?

 • Yandal eğitimleri hafta içi akşamları saat 18.30’ da başlar, saat 22.30 de sona erer…
 • Katılımcılarımız derslere girişleri bir kullanıcı adı ve şifre ile yaparlar..
 • Ekranda görünen katılımcı listesinde ad ve soyadları değil kullanıcı isimleri görünür…
 • Ders süresince sadece eğitimcinin görüntüsü açık olur, katılımcılar görünmez…
 • Sistemimizin özelliği gereği, katılımcılarımızın ses ve görüntülerini açarak, soru sorup eğitimcileri ile yüz yüze konuşma imkanı olduğu halde, zamanı disiplinli kullanmak için sorular sadece yazılı sorulabilir…
 • Katılımcılarımızın tüm yazdıkları sadece eğitimci tarafından görülür, diğer katılımcılar bir başkasının yazdığını göremez. Böylece sorulan soru-cevap ilişkisinin bir disiplin içerisinde olması ve dersin akışının engellenmemesi sağlanır…
 • Çoğunlukla motivasyon seminerlerinde veya konuların sorunsuz tamamlanması halinde ders sonlarında, sesli veya sesli-görüntülü görüşmeler, zamanı etkin kullanma açısından daha etkili olduğu için bu yöntem tercih edilir…
 • Kayıt işlemlerini tamamlayan tüm katılımcılarımıza ders notları gönderilir.

2) Peki Sistem Nasıl Çalışır?

 • Bilgi işlem merkezimiz tarafından kayıtlı katılımcılarımıza kullanıcı adı ve şifre gönderilir.
 • Eğitim saati geldiğinde katılımcılarımız kendi bilgisayarlarının eğitimci ise stüdyomuzdaki bilgisayarın başında hazır olur.
 • Katılımcılarımız kendilerine gönderilen kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerler.
 • Artık sistemde sınıf açılmıştır, sınıftaki kursiyerler ile eğitimci canlı iletişim halindedir.
 • Eğitimci dersini anlatmaya başlar. Eğitimcinin ders anlatmasını sistemdeki (sınıftaki) her katılımcı kendi bilgisayarında canlı olarak anında izler.
 • Eğitimcinin ders anlatımı sırasında açtığı slaytlar her katılımcının ekranında otomatik olarak açılır.
 • Eğitimcinin, ders anlatırken yazı tahtası kullanması gerekirse, digital yazı tahtalarını kullanır. Digital yazı tahtalarına eğitimcinin yazdığı her şey ,daha yazıyı veya rakamları yazarken her kursiyerin ekranında anında görünür.

SİZİN YAPMANIZ GEREKENLER
 1. bilgisayarınızı açmak,
 2. Kullanıcı adı ve şifrenizi girmek,
 3. Kendinize bir fincan çay koymak.🙂

3) Online Paket Alınca Ne Kadar Süre Offline İzleyebilirim?

Her gün yapılan canlı yayınlar, ertesi günden itibaren offline olarak izlemenize açılır. Her dersin offline kayıtları gün sınırlaması olmadan, yani sınava kadar, sınırsız izlemenize açık kalır, bu sürenin sonunda sistemden kaldırılır… Bu süreye rağmen yeteri kadar tekrar yapamadığınıza inandığınız kısımları bildirmeniz halinde , bireysel olarak izlemenize açılabilir. Offline izleme süresi, bir sonraki sınav tarihinde sona erer.

4) Online Paket Aldıktan Sonra Cayma Hakkım Var mı?

Eğitim paketi satın aldıktan sonra on dört (14) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkınızı kullanabilirsiniz. Cayma hakkına ilişkin ayrıntılı bilgiye, sözleşmenin ilgili maddesinden ulaşabilirsiniz. Ancak sözleşme konusu hizmetin ifasına başlanmışsa,on dört (14) günlük cayma hakkı süresi sona ermese dahi cayma hakkını kullanamazsınız. Bu durumda koşulları varsa sözleşmeden dönebilirsiniz.

5) Derslerin Kopyalanması Mümkün mü?

İnternetten canlı yayınlarla yapılan eğitimlerimizin telif hakları tarafımıza aittir. Bu yayınların kopyalanması, çoğaltılması dağıtılması ve toplu olarak izlenmesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu uyarınca suç sayılmaktadır. Bu nedenle derslerimizdeki ses kayıtlarının, slaytların veya herhangi bir ders içeriğinin kopyalanması, yayınlanması ve toplu olarak izlenmesi, yürürlükteki yasalar gereğince suç olarak nitelendirilmektedir.

Ders yayınlarımıza girişler, kullanıcı bilgisayarında herhangi bir video capture (ekran yakalama) programının çalışmasını, uzaktan erişimi, yönlendirmeyi ve yazı yazmanız dışında bilgisayarınızın tüm fonksiyonlarını ders süresince bloke eden bir ara yüzün çalıştığı bir güvenlik programı ile yapılmaktadır. Bu nedenle ders yayınlarımızı bilgisayarınızı kullanarak kayıt altına almanız mümkün görülmemektedir. Ancak bir el kamerasını kullanarak ekrandaki yayınlanan görüntüleri çekmek mümkündür. Bunun için ise kullanılan sistemin özelliği gereği her kullanıcın kendi ekranında (kullanıcının dikkatini dağıtmayacak tarzda) fligran şeklinde kullanıcın kendi T.C kimlik numarası yazacaktır. Dolayısıyla el kamerasını monitörün karşısına koyup çekim yapanlar mecburen kendi T.C kimlik numaralarını da çekeceklerdir. Ekranda yazan numara büyüklükleri sonradan bir montaj veya perdeleme ile gizlenemeyecek tarzdadır.

Yine bunlara ek olarak, ders yayınlarını izlemek için bilgisayarınıza yükleyeceğiniz güvenlik yazılımımız, bilgisayarınızda monitör dışında bir donanım takılı olması halinde (projeksiyon makinası gibi ) veya çoklu monitör kullanılması, klonlama, splitter (çoklayıcı) kullanılması gibi durumlarda sistemi kapatarak durumu bildirecektir. Bunların yanında internetten canlı yayınla yapılan ve sonradan üyelerimizin offline izlemesine açılan bu ders yayınlarımızdaki tüm materyaller (ses-görünü-doküman) için 5070 sayılı Elektronik İmza Kanununun sayısal zaman damgasını “elektronik verinin üretildiği, değiştirildiği, gönderildiği, alındığı ve/veya kaydedildiği zamanın tespit edilmesi amacıyla, elektronik sertifika hizmet sağlayıcısı tarafından elektronik imzayla” doğrulanan kayıt olarak tanımlandığı elektronik damgalama işlemi uygulanmaktadır. Tüm bunlara rağmen sistemimiz ve şifreleme düzeneğimiz her gün güncellenmektedir.

Değerli katılımcılarımızın bu tür yasa dışı yollara tevessül etmeyeceğine olan inancımızla birlikte, kötü niyetli kişi veya kuruluşlara karşı tedbirli olmak zorunda olduğumuzu hatırlatmak isteriz.