Değerli Katılımcımız,

Yeni eğitim dönemimizin hayırlı olmasını, yaşadığımız bu kaotik günlerin yerini eski olağan günlerimize bir an önce bırakmasını dileriz.

Yeni eğitim dönemimize başladığımız bu günlerde Canlı Dersler girişlerde bazı problemler yaşadığımız için bu açıklama metnini yayınlama gereği duyduk.

Hepimizin hayatını altüst eden Pandemi gerçeği ne yazık ki Dünya çapında hizmet veren Global teknoloji firmaları dahil olmak üzere birçok kurum ve kuruluşta işleyişi aksatır hale gelmiştir. Pandeminin etkilerini en yakından yaşayan meslek grubu olarak bizleri aşağıda belirttiğimiz konularda anlayışla karşılamanızı rica ediyoruz.

Uzaktan eğitimlerimizde 2007 yılından bugüne kadar kullandığımız ve dünyanın bilinen markalarından Adobe Connect, ne yazık ki bu süreçte hizmetlerini aksatır olmuştur. Bu aksamaların yakın zamanda yapılan bir yazılım güncellemesinden, kaynaklandığı, sadece bizde değil, dünya genelindeki kullanıcılar tarafından da yaşandığı bildirilmektedir. Türkiye’deki ilk ve en önem verdikleri kullanıcıları olan firmamızın bu husustaki şikayetleri Adobe firması tarafından titizlikle dikkate alınmaktadır, ancak bu süreçte kurulan iletişim ve ilerleme hızı maalesef pandemi öncesine göre çok geridedir. Bu duruma göre, canlı yayına girmekte ve izlemekte sıkıntı yaşayan bazı kullanıcılarımızın bilgisayarlarına Amerika’dan Adobe Connect merkezinden bağlanma gereği olabilecektir. Canlı yayına girme problemi yaşayan bir veya iki kullanıcımızdan bu konuda destek talebimiz olacaktır. Adobe Connect bu çalışmayı Amerika saatiyle değil Türkiye saatiyle ve bize uygun bir zamanda yapacak şekilde organize olacaktır. Desteğine ihtiyaç duyduğumuzda yardımlarınızı esirgemeyeceğinizden şüphemiz yoktur. İlginiz ve anlayışınız için şimdiden teşekkür eder, canlı yayına girme problemi yaşayan katılımcı sayısı çok az olsa da kurumumuzun ve Adobe firmasının problemin çözümü için seferber olduğunu belirtmek ister saygılar sunarız.